Hikayemizden bahsederken gelee ile hep birlikte ışıltını ortaya çıkartıyoruz demiştik.

1. Temizleyici

Gün boyunca yüzünüzdeki cilt sürekli olarak bakteri kirletici, kir , virüsler ve ölü cilt ile kaplıdır. Cilt temizliği cildinizdeki tüm kir, yağ ve istenmeyen kalıntıların cildinizden arınmasını kolaylaştırır ve cildinizdeki yüzey birikimini ortadan kaldırarak, cilt bakım rutininizde uyguladığınız diğer cilt bakım ürünleri için temiz bir zemin oluşmasını sağlar. Çünkü, tıkanmış gözenekler sadece sivilcelere neden olmakla kalmaz, aynı zamanda diğer cilt bakım ürünlerinin emilimini de engeller, günlük temizlik, gözeneklerinizin temizlenmesine yardımcı olur. Nemlendirici ve  serumlarınızdaki aktif bileşenlerin cildin daha derin katmanlarına nüfuz etmesini sağlar. Bu adımda, seçtiğiniz temizleyiciyi kullanmadan önce makyajınızı tamamen temizlemeyi unutmayınız. Ardından jel veya köpük temizleyici yardımıyla hafifçe masaj yaparak cildinizi temizleyip ılık suyla yüzünüzü durulayabilirsiniz.

2. Tonik 

Tonikler, temizlikten sonra herhangi bir serum veya nemlendiriciden önce kalan makyaj, kir ve yağı temizlemeyi amaçlayan su bazlı ürünlerdir . Ayrıca, dermatologlara göre gözenekleri kapatmaya ve cildi aydınlatmaya yardımcı olurlar. Temel görevi, cildi temizlik sonrasında uygulanan serum ve kremlere hazırlamaktır. İçeriğine bağlı olarak, cildin pH seviyesini dengeler. Daha iyi emilim için toniklerin cilt hala nemliyken kullanılması en iyi yöntemdir. Sabah bir temizleyici yardımıyla yüz temizlendikten hemen sonra bir antioksidan ve güneş kreminden önce kullanılmalıdır. 

3. Serum

Cilt temizliğinin ardından daha hafif olduğundan ve aktif maddeleri cilde daha hızlı ilettiğinden dolayı serumlar kullanılır. Diğer yandan, faydayı en üst düzeye çıkarmak için serumun bir sonraki adımında nemelendirici veya yüz kremi uygulanması gerekir. Serumlar, renk değişikliği, ince çizgiler, akne gibi cilt sorunlarını tedavi etmek ve cildinizi nemlendirmek için bir anahtardır. Cildinizi serbest radikallerden korur, hızla emilme özelliğinden dolayı hafif hissettirir ve yağlı hissettirmez. Cildin en üst yüzeyini daha parlak ve daha düzgün bir görünüm için temizler. Cildin yenilenmesine ve gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olur.

  • Formülündeki Alfa Hidroksi Asit ve Beta Hidroksi Asit ile cilt yüzeyinde soyma işlemi yaparak cildin tazelenmesine ve yenilenmesine yardımcı olan ve panthenol ile güçlendirilmiş özel formülü sayesinde cildi tahrişe karşı koruyan Exfoliating Red Serum – 10% AHA + 2% BHA + 2% Panthenol için tıklayınız.

  • Cilt tonu eşitsizliklerinin ve cilt üzerinde oluşabilecek lekelenmelerin giderilmesine yardımcı olup çizgilerin görünümünde belirgin bir düzelme sağlayan, düzenli kullanım ile daha canlı ve aydınlık bir cilt görünümü kazandıran High Glow Serum – Arbutin – Niacinamide – Hyaluronic Acid için tıklayınız.
  • Formülündeki C vitamini, cilt kusurlarıyla mücadele ederek cildin daha ışıltılı ve pürüzsüz görünüm kazanmasına yardımcı olup, ciltteki ton eşitleme sürecini hızlandıran, Felurik Asit ile güneşten gelen zararlı ışınların etkisini azaltmaya yardımcı olan Brightening Serum  10% Ethyl Ascorbic Acid – Hydrolyzed Collagen – Ferulic Acid için tıklayınız.
  • Formülündeki Niasinamid ile nem kaybını en aza indirirken cilde sağlıklı ve taze bir görünüm kazandıran cilt tonu eşitsizliklerinin dengelenmesi, genişlemiş gözenek görünümünün azaltılması, pürüzsüz bir cilt dokusu oluşumunu hedefleyen Pore Tightening & Anti-Blemish Serum 10% Niacinamide – 1% Zinc PCA – Hyaluronic Acid  için tıklayınız.

4. Nemlendirici

  • Nemlendirici kullanmak cildin nemi korumasına, kuruluğu hafifletmesine ve çevresel veya dış etkenlere karşı korunmasına yardımcı olur. Yüzünüzü iyice temizledikten sonra serum adımının ardından cilt tipinize göre bir ürün seçerek yüzünüzü nemlendirebilirsiniz.

5. Güneş Kremi

  • Güneş kremi, güneşin UV radyasyonunun cildinize ulaşmasını önlemeye yardımcı olan aktif maddeler içerir . Günün büyük bir bölümünde eğer çok az aralıklarla güneş altındaysanız, SPF’i 15 veya daha yüksek olan bir güneş kremi tercih edebilirsiniz. Özellikle güneşin en güçlü olduğu zaman ve yerlerde dışarıda çok zaman geçiriyorsanız, SPF 30 veya daha yüksek, suya dayanıklı bir güneş koruyucuyu tercih edebilirsiniz. SPF ne olursa olsun mutlaka iki saatte bir güneş kremi yenilenmeli ayrıca terleme durumunda tekrar uygulanmalıdır. Cilt bakım rutininizin en son adımı olarak her gün güneş kremi kullanabilirsiniz. 

X